Kult Gwiezdnego Nasienia

Kult Gwiezdnego Nasienia powstał wśród prymitywnych plemion planety Zambarra. Oddalona od gwiazdy układu Aurora II, pokryta lodem i tundrą, wychowuje twardych i odpornych ludzi. Rzadka atmosfera planety powoduje, że widok nocnego, ale i dziennego nieba jest szczególnie urzekający. Może właśnie dlatego, wielu mieszkańców skupiło wokół tego widoku swoje myśli, sztukę i religię.

zambarra.jpg

Członkowie kultu wierzą w nawiązywanie kontaktu z kosmosem, podróże poza cielesne, nawet własną obecność na Zambarrze tłumaczą padnięciem kosmicznego nasienia na gotową do przyjęcia kosmicznego podróżnika kobietę. Dziś pośród rdzennych mieszkańców planety szczególną czcią otaczani są ci, którzy posiedli mistyczne moce będące jasnym znakiem, że powstali poprzez połączenie ludzkiej kobiety z kosmicznym nasieniem.

Mistycy kultu medytują, nasłuchują kosmosu, podróżują swoją jaźnią pomiędzy światami, ale nie są zwolnieni całkiem z plemiennych obowiązków. Polują, budują schronienia, opiekują się dziećmi. Ich codzienna praca jest częścią mistycznej drogi i tylko znajdując harmonię zdają się osiągać najwyższe poziomy wtajemniczenia.

Wtajemniczonych mistyków poznać można po braku uszu, które amputowane w rytuale przejścia mają symbolizować przejście od zmysłów dostępnych zwykłym ludziom ku postrzeganiu pozazmysłowemu. Kolor brązowy, odpowiadający sile komunikującej się z nimi z przestrzeni kosmosu, jest zabroniony wśród mistyków co ma symbolizować ich służebną pozycję. Spory dotyczące tego czy kolor szat jest wystarczająco brązowy aby były zakazane spowodowały, że dziś używa się już wyłącznie kolorów chłodnych. Szczególnie bieli i odcieni błękitów.

Choc Zambarczycy spotkali sie w końcu z rozwinięta cywilizacja w postaci górników z Aurory, pod wpływem swoich mistyków nie porzucili wierzeń i stylu życia, a zadowolone z ugody i pozwoleń na wydobycie rządy przybyszów wystosowały dekret o powstrzymaniu sie przed wpływaniem na autochtonów. Wielu mistyków dało się poznać cywilizowanym światom gdyż podróż ku gwiazdom była dla nich obiecanym przez wszechświat kolejnym krokiem ku pojęciu wszechrzeczy. Cześć z Zambarrczykow poszła za słowami o obowiązku podróży kiedy doszło do wypędzenia Auroran.

Kult Gwiezdnego Nasienia

Obietnica mistrz_gry